Uzdrawianie

Każdy zabieg jest dopasowany do indywidualnych potrzeb chorego. Co ważne, nie podważam zaleceń lekarskich i opowiadam się za harmonijnym łączeniem terapii naturalnych z medycyną konwencjonalną. W pracy terapeuty od lat posługuję się wiedzą z zakresu anatomii i fizjologii, bazując na refleksologii twarzy, stóp i rąk (terapie odruchowe)

20 lat pracy z ludzkim ciałem dobitnie pokazało mi, że przyczyn dolegliwości należy szukać bardzo często w emocjach czy sferze duchowej, a niejednokrotnie w przeznaczeniu. Kluczową rolę odgrywa tutaj intuicja terapeuty i dobór odpowiednich technik metod pracy do danego problemu. Czasem pomoże refleksologia, innym razem trzeba po prostu przyłożyć ręce do chorego miejsca, a niekiedy podziałać z odległości wyrównując zaburzenia w ciele eterycznym. Inaczej pracuje się z ciałem mentalnym, a jeszcze inaczej z przyczynowym.

Niedawno prowadziłem terapię bliźniąt z mózgowym porażeniem dziecięcym. Trudno mi było pojąć, że chłopiec, który urodził się pierwszy, jest w znacznie gorszym stanie niż jego brat. Okazało się, że wytłumaczenie przyczyn takiej sytuacji tkwi w 15 minutach różnicy pomiędzy ich urodzinami i pozytywnej zmianie aspektów na niebie. Czegoś takiego jeszcze kilka lat temu nie wziąłbym zupełnie pod uwagę.

Dla zainteresowanych poniżej podaję przyporządkowania części ciała fizycznego do znaków Zodiaku. A to tylko czubek góry lodowej…  Ta pradawna i zapomniana wiedza pomaga zrozumieć skąd się biorą tendencje do zapadania na pewne dolegliwości. Łatwiej wtedy zrozumieć, że jedna osoba cierpi na bóle szyi, ktoś drugi choruje na osteoporozę, a trzeci gorzej słyszy. Wykorzystuję m.in. tę wiedzę, by jak najlepiej zaplanować procedury terapeutyczne.

Nie chodzi o ty, by działać poza Człowiekiem, ale zintegrować go ze swoim przeznaczeniem i zharmonizować z kosmosem. Wszystko co nam się przydarza dzieje się w jakimś celu. Odrabiając swoje lekcje życiowe i zachowując pokorę, odnajdujemy sens naszej ścieżki życia.

Baran – głowa, mózg
Byk – kark, gardło, krtań, żuchwa
Bliźnięta – kończyny górne, płuca, górna część klatki piersiowej, układ nerwowy
Rak – piersi, żołądek
Lew – serce, rdzeń kręgowy, grzbiet
Panna – jelita, pępek
Waga – nerki, odcinek lędźwiowy kręgosłupa, skóra
Skorpion – jajniki, macica, jądra, prostata, pęcherz moczowy, odbyt, kości miednicy
Strzelec – biodra, uda
Koziorożec – kolana, układ kostny, stawy
Wodnik – podudzia
Ryby – stopy, układ limfatyczny